YURT KAYITLARINDA İSTENEN BELGELER :
 1. Nüfus Cüzdan Fotokopisi (3 Adet)
 2. İkametgah Belgesi
 3. Savcılık Belgesi
 4. Öğrenci Belgesi (Üniversite Kazandı Belgesi) (Fotokopi)
 5. Sağlık Raporu (Aile hekiminden)
 6. Vesikalık Fotoğraf (3 Adet)
ÖDEME KOŞULLARI :FİYATLARIMIZ SEZONLUK OLUP 10 ESIT TAKSITTE TAHSIL EDILMEKTEDIR.
KİMLER YURTLARIMIZDA KALABİLİR :Eskişehir'de bulunan öğrenci yurdumuzda sadece  üniversite öğrencileri kalabilir.
2018-2019 ders yılı kayıtlarımız başlamıştır :Eskişehir Özel Ata Erkek Öğrenci Yurdu öğrenci kayıtlarımız başlamıştır.
YURT BİNAMIZ ŞEHRİN EN MERKEZİ NOKTASINDADIR. :
ESKİŞEHİR ÖZEL ATA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU :Özel Ata Erkek Öğrenci Yurdu sadece Eskişehir'de okuyan üniversite öğrencilerine yönelik hizmet vermektedir.
Yeni Dönem Kayıtlarımız Başlamıştır... :2017-2018 ders yılı kayıtlarımız başlamıştır.
BİZİ TERCİH EDENLERİN GÖRÜŞLERİ
 • HASAN YÜCEL
Anadolu Üniversitesi 
İİBF Mezunu
Eskişehir' de kalabileceğiniz rahatlık ve temizlik açısından sıkıntı olmayacak Erkek Yurtlarının başında gelir. Konumu da okula(Anadolu Üniversitesine) normal adımlarla 7 dakika :) Tren garına da kullanacaklar için 15 dakikadır ve Merkezdedir. Çalışanları sıcak kanlı her türlü sorununuzda size yardımcı olmaya çalışır. Hepsine bir kez daha teşekkür ederim. Gece Yurdun Kralı Hüseyin abimizi de üzmeyin kayıt olanlar :) En efsane odası ben kaldım diye mi öyle bilmiyorum ama bence B-105 :)
 • Ünsal ÜNLÜ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Makina Müh. 2010 Mezunu

 

Ata öğrenci yurdunda 4 sene boyunca kaldım hayatımın önemli ve güzel bir bölümü burada geçti... insanın evini aratmayan rahat ve konforlu bi yer..eskişehirde benim bildiğim kalınabilecek en iyi yer..

 • Erke KESOVA

Anadolu Üniversitesi

İletişim Fakültesi

Sinema Tv 2011 Mezunu

 

Ben Ata Erkek Öğrenci Yurdu'nun Yeni Bağlar Tolunay Sokak'taki şubesinde kalmıştım. Anadolu Üniversitesi'ne çok yakın olması gibi bir avantajın dışında; odaların tek kişilik olması, buna ek olarak tuvalet ve banyonun odaların içinde, kişiye özel olması, diğer yurtlardan en büyük farkı belki de en büyük artısı denebilir. Hiç abartmıyorum 2 hatta 3 yıldızlı otel tadını burada almanız mümkün; ders çalışmak isteyen, yerine göre de kafasını dinlemek isteyen öğrenci için birebir ortam. Yurdun içinde, çoğunlukla da kahvaltıda veya kantinde farklı bir saatte başka arkadaşlar edinebilir, belli bir saate kadar oda ziyaretlerinde bulunabilirsiniz, istediğiniz zamanda kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği odanıza yerleşebilirsiniz, yine geçen yıl çok uygun bir ücrete çamaşır hizmeti vermeye de başladı daha iyi oldu, bana göre tek küçük handikapı akşam yemeği vermemesi; o da sonucunda tartışılan bir konu, böylesi belki de en doğrusu çünkü Eskişehir'in içinde çok sayıda ev yemeği ve fast food hizmeti veren yerler var. En nihayetinde, otel konforunda olması dolayısıyla maliyeti birazcık yüksek olan bu yurtta yıllarca sorunsuz bir şekilde barınabilirsiniz. Not: Paraya biraz daha kıyıp, dışa bakan odaların tercih edilmesi salık verilir. İçe bakan odalarda klastrofobik bir atmosfer çok yoğun yaşanıyor.

 • Orkun KARACASU

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Maden Mühendisliği 2011 Mezunu

 

Üniversite hayatımın 4 yılını da, Ata Erkek Öğrenci Yurdu (B) şubesinde hiç bir sıkıntı yaşamadan geçirdim. Hayatımda ilk defa evimden, ailemden uzak zaman dilimi geçirecektim ve bu süreçte nerede kalacağım konusundaki yapacağım seçim en büyük problemim idi ; ev mi, apart mı, yurt ise hangi yurt? Bütün bunları kafamda netleştirmeye çalışırken bir telefon açmamız ile birlikte bizi ESOGÜ civarından gelip alan Yurt yetkilileri bana yurdu gezdirip genel kurallardan bahsedip koşulları anlattı.Ardından düşünüp karar vermem bir dakika bile sürmedi.Tamam, burada kalacağım dedim. İyi ki de demişim. Burada kalmaya başladıktan kısa bir süre sonra evim gibi benimsediğim bir ortama dönüşen bu yurtta çalışanlar da hiç bir yardımlarını esirgemediler, ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Kısa bir süre önce mezun oldum ve buradan ayrılmak zorunda kalıp evime dönüş yaptım..Şimdi dönüp baktığımda ne kadar doğru bir seçim yaptığımı görüyorum..Üniversite hayatımı düzene sokma konusunda yaptığım en olumlu şeyin bu yurtta kalmaya devam etmek olduğunu görüyorum...Aylar sonra ziyaret ettiğim de bile aynı güler yüz ve misafirperverlik ile karşılandığımı gördüğümde ise ayrı bir mutlu oluyorum.Teşekkürler Ata Erkek Öğrenci Yurdu ailesi..

 • Efe EKMEKÇİ

Anadolu Üniversitesi

 

Üniversite eğitimim için geldiğim Eskişehir'de, beş sene boyunca Ata Öğrenci Yurdu'nda ikamet ettim.Yurdumda rahat geçen yıllarımın nedenleri, her zaman güven içinde olmam ve çalışmalarımı istediğim şekilde gerçekleştirdiğimdir. Elbette yurdumuzun bizlerin için daha rahat olması adına sağlanan disiplin ve tüm idarecilerimizle rahat bir şekilde iletişim içerisinde olmamda burayı yurdumdan çok evim haline getirdi. Bu imkanları sağlayan yurt sahiplerimiz Ahmet Taylan Bey ve Cafer Arıkan Bey'e, müdürümüz Burak Taylan'a (sevgili abime) ve tüm emeği geçenlere teşekkürler.

 • EKREM EMRE YILMAZ

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi

Tıp Fakültesi

Altı senedir Ata Erkek Ögrenci Yurdu'nda olmama rağmen gerek çalışanları gerekse yöneticileri anlamında her zaman, sanki yeniden kayıt yaptırmışçasına, bana ilgili, özverili ve içten davranmışlardır. Bunun yanında yurtla ilgili en ufak bir sorun yaşadığımda bunu çözmeyi kendilerine görev edinip en kısa zamanda sonuca ulaştırmışlardır. Şehrin yasam dolu yakasında konumlanıp ulaşım imkanlarına son derece elverişli bulunması; yirmi dört saat sıcak su mevcut olması, internet imkanı ve merkezi ısıtma özellikleriyle de fiziki sartları acısından  beni tatmin etmiştir. Sundukları hizmet için  saygı ve minnetimi sunuyorum.


 • Fırat ÜN

Anadolu Üniversitesi

Kimya Mühendisliği

 

Ata Erkek Öğrenci Yurduna Bundan 2 Yıl önce Bu yurtta kalan sınıf arkadaşımın tavsiyesi üzerine geldim. Başlangıçta Eskişehir’deki diğer yurtlardan pek bir farkı olmadığını, sıradan bir yurt olduğunu düşünmüştüm. Ama zamanla gerek yurt çalışanlarının gerekse idare’nin öğrencisine sahip çıkması, yurdun imkanlarının, Hizmetlerin kesintisiz devamlılığı benim yurda alışmam sürecinde çok faydası oldu. “Neden Ata Erkek Öğrenci Yurdu ?”  derseniz; Ailesinden Uzakta bir öğrencinin en çok aradığı şey aile sıcaklığıdır. Ben Ata Erkek Öğrenci Yurdunda Bu Sıcaklığı buldum diyebilir. Şimdi Tek Pişmanlığım Keşke Eskişehir’e ilk geldiğim yıl Ata Erkek Öğrenci Yurdunda başlamamam…

 • Levent AYDIN

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İktisat Bölümü 4.sınıf


Merhabalar.
Ben de üniversiteyi kazandığım günden bugüne Ata Erkek Öğrenci yurdunda kalmaktayım. Gerek üniversite yaşamının yorgunluğunu gerekse ailemden uzakta olmanın verdiği yalnızlığı bu yurtta unuttum diyebilirim. Yurt personelinin insanın ailesini arattırmayan ilgileri,herhangi bir sıkıntıda göstermiş oldukları özveri ve anlayış üç yıldır  bu yurtta kalmamın en önemli sebebi. Tabiî ki böyle bir yurt yaşantısının öğrenim hayatıma ve derslerime yansıttığı verim yadsınamaz.Ayrıca düşünüyorumda yurduyla bu kadar ilgili bir yönetim Eskişehirde başka hangi yurtta vardır. Odamla ilgili en ufak bir sorunda, bu; dolap kolunun çatlaması ya da pencerenin açıp kapatırken ses çıkarması bile olabilir, hemen ilgilenip sorunun aynı gün içinde çözülmesi için elinden gelen herşeyi yapan yurt yönetimine bir kez daha yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Eskişehirde üniversite kazanmak benim çok büyük bir adımdı,hayatımın bu yıllarında hiçbir desteğini esirgemenden benim yanımda olan ATA ERKEK ÖĞRENCİ YURDU ailesine teşekkürü bir borç bilirim.

© 2011 Ata Erkek Öğrenci Yurtları